Volgende veilgroepen gaan over op orderpicken

Volgende veilgroepen gaan over op orderpicken

Royal FloraHolland richt de logistiek en IT anders in, en gaat uniform werken op alle hubs. Stap voor stap gaat de veiling van verdelen naar orderpicken en uiteindelijk over op afleveren in tijdvakken. In Rijnsburg, Eelde en Naaldwijk worden alle bloemen en planten nu georderpickt. In Aalsmeer worden sinds vorig jaar ook alle planten georderpickt. Voor bloemen in Aalsmeer heeft Royal FloraHolland op 27 maart de eerste stap gezet met het orderpicken van de eerste veilgroepen chrysanten. Vanaf 10 april worden ook andere chrysanten veilgroepen overgezet op orderpicken.

Orderpicken brengt een aantal veranderingen en mogelijkheden met zich mee. Dit zijn de belangrijkste veranderingen:

  • Kwekers: de veilvolgorde van de veilgroepen is dankzij orderpicken niet langer afhankelijk van de logistieke opstelling. De veilvolgorde wordt vanaf 10 april bepaald door random kwekerloten (per administratienummer). Bovendien krijg je als kweker meer mogelijkheden om de veilvolgorde van de producten zelf te bepalen. Daarnaast kun je voortaan ook meerdere veilgroepen op één kar aanvoeren. Bekijk hoe Zuurbier Roses dit ervaart.
  • Kopers: als koper ontvang je de gekochte producten nog altijd vóór het einde van het proces. Wat wel verandert, is de volgorde van uitlevering. De veilvolgorde is niet langer leidend, waardoor het kan voorkomen dat je de chrysanten uit deze veilgroep in een andere volgorde ontvangt.

Welke veilgroepen gaan over?
De veilgroepen die we vanaf 10 april gaan orderpicken zijn:

  • 401 Chrysanten Tros Wit GP
  • 403 Chrysanten geplozen wit/geel
  • 405 Chrysanten tros kleur GP
  • 410 Chrysanten tros MP

Lees hier meer

Bron: Royal FloraHolland

Deel artikel